Zbieramy zakrętki dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

zakretakiZapraszam wszystkich do udziału w akcji „Zostań Super Zakrętakiem” realizowanej przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”. To ekologiczne przedsięwzięcie, które poprzez zbiórkę zakrętek wspiera podopiecznych Hospicjum w realizowaniu ich marzeń.
W naszej parafii dostępny jest żółty kosz, do którego można wrzucać plastikowe zakrętki. W niedziele kosz ustawiany jest przed wejściem do kościoła, w tygodniu – w kancelarii parafialnej.

ks. Jacek Tyluś

Jakie zakrętki zbierać i jak działa ta akcja?

Zbieramy plastikowe zakrętki po wodach, sokach, napojach, płynach , szamponach, kawie, herbacie itd.
Można zbierać również plastikowe zatyczki, opakowania po zabawkach z jajek-niespodzianek, łyżeczki i miarki np. do mleka, syropu oraz inne elementy plastikowe, które są oznaczone literami PP, PE, HDPE,  LDPD, najczęściej zamieszczonymi w trójkącie.

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste, pozbawione metalowych elementów
(metalowe sprężynki z dozowników itp.), tekturek uszczelniających (głównie w zakrętkach od kawy, herbaty), naklejek.

Jak plastikowe zakrętki zamieniają się na marzenia chorych dzieci?

Czytaj dalej na stronie Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci