Wierzę w Syna Bożego

„Po Roku Wiary przychodzi czas, aby kapłani i wierni świeccy zwiększyli swoją wrażliwość na przeżywanie tajemnicy Mszy świętej. Ma temu służyć pogłębienie znajomości znaczenia podstawowych pojęć, gestów i znaków liturgicznych.”

ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki

Od I niedzieli AdweWierzę w Syna Bożego_1ntu 2013 roku, przez prawie dwa najbliższe lata, we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Łódzkiej przeprowadzona zostanie systematyczna katecheza liturgiczna. Oznacza to, że w każdą niedzielę (oprócz lipca i sierpnia), podczas każdej Eucharystii, na zakończenie homilii, bądź też po odczytaniu słowa lub listu pasterskiego, zostanie wygłoszona przez kapłana katecheza przepisana na dany dzień.

 

Katecheza pierwsza: znak krzyża świętego
Katecheza druga: woda święcona

 

Więcej o katechezach liturgicznych
Program duszpasterski na rok 2013 / 2014