św. Jan Paweł II w naszej parafii

Relikwie św. Jana Pawła II
27 listopada 2012 r. ksiądz arcybiskup metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Jana Pawła II w latach 1996 – 2007, dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Relikwie są stale wystawione pod obrazem św. Jana Pawła II w prawej nawie bocznej. Prośmy Boga, aby za wstawiennictwem . Jana Pawła II udzielał nam potrzebnych łask.

Apostolskie Błogosławieństwo Jana Pawła II
dla duszpasterzy i wiernych naszej parafii
W lutym 1999 roku, na prośbę naszego proboszcza ks. Jana Szadkowskiego, Papież Jan Paweł II udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa duszpasterzom i wiernym naszej parafii. Pamiątka tego błogosławieństwa, przywieziona przez księdza proboszcza z Watykanu, znajduje się w prawej nawie bocznej kościoła.

Ołtarz papieski w naszej świątyni
Jan Paweł II odwiedził Łódź 13 czerwca 1987 roku. Wizyta była krótka, a ówczesne władze obawiały się jej przebiegu. Abp Władysław Ziółek, arcybiskup senior archidiecezji łódzkiej tak wspomina czas pielgrzymki naszego Papieża do Łodzi „Było to najważniejsze wydarzenie w historii miasta i Kościoła łódzkiego. Przybył do Łodzi, bo pragnął spotkać się z nami w stolicy naszej diecezji i osobiście podarować nam radość goszczenia u siebie Następcy św. Piotra. Wtedy ofiarował nam bardzo wiele: swoją obecność i trud pielgrzymowania, natchnione słowo Boże; małe dzieci nakarmił Chlebem Życia, wszystkich umocnił błogosławieństwem apostolskim. Wsławił też nasze miasto, bo cały świat mówił wtedy o Papieżu, który w Łodzi spotkał się z włókniarkami w ich fabryce i z małymi dziećmi z okazji ich I Komunii Świętej”

W naszej świątyni znajduje się drewniany ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił Mszę św. 13 czerwca 1987 roku na łódzkim Lublinku. Ołtarz znajduje się w prawej nawie bocznej kościoła.