Ogłoszenia duszpasterskie, XXVII Niedziela zwykła, 7.10.2018

Minolta DSC1. W imieniu Ks. Rektora i społeczności seminaryjnej dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Staropolskie Bóg zapłać.

2. Najbliższa niedziela (14 października) będzie obchodzona, jako XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa. Zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

3. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej. o godz. 11:30.

4. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 14 października, o godz. 17:00.

5. W sobotę, 13 października, odbędzie si e Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej do Łasku. Zapisy u ks. Andrzeja.

6.  W tym roku przypada 49. rocznica śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD – założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej racji w niedzielę 14 października o godz. 13.00 w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta 9) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Sławomir Sosnowski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

7. W kiosku parafialnym dostępna jest prasa katolicka: tygodniki NiedzielaIdziemy i Gość Niedzielny.

8. Wszystkim życzymy Bożego pokoju na kolejny tydzień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.