Ogłoszenia duszpasterskie, XXIII Niedziela zwykła, 10.09.2017

Krzyż1. W przyszłą niedzielę, 17 września przypada 78. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o naszych Rodakach poległych wtedy i pomordowanych na Wschodzie.

2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu:

  • w środę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Biskupa i Doktora Kościoła,
  • w czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w piątek, 15 września, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w sobotę, 16 września, wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana Biskupa.

3. Dziś (10 września) o godz. 17:00 spotkanie członków Żywego Różańca w Domu Parafialnym.

4. W poniedziałek (11 września) o godz. 19:00 spotkanie dla lektorów.

5. W środy przed mszą św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa i pisania podziękować i próśb do Matki Bożej.

6. W piątki o godz. 15:00 Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie czas na adorację indywidualną. O godzinie 17:15 Litania do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem kończące adorację. O godz. 17:30 jak zawsze Msza św.

7. Do dwóch parafii naszej Archidiecezji przybędzie włoski stygmatyk Brat Eliasz Cataldo, któremu towarzyszy Ks. Marco Belladelli – opiekun z ramienia Kurii Diecezji Terni. Brat Elia jest założycielem nowego Zgromadzenia – Bożych Apostołów, którego celem jest dotrzeć ze Słowem Bożym wszędzie tam, gdzie trzeba rozpalić ludzkie serca.
15 września – parafia pw. Św. Wojciecha w Niesułkowie:
godz. 16.00 – różaniec,
godz. 17.00 – Msza św. i katecheza Brata Elia.
16 września – parafia pw. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie:
godz. 9.15 – różaniec,
godz. 10.00 – Msza św. i katecheza Brata Elia.

8. W naszym kiosku jest tradycyjnie prasa katolicka: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy.

9. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą w naszym kościele, przy obydwu bocznych ołtarzach, obrazującą pobyt w naszym mieście przed 30-tu laty Ojca Św. Jana Pawła II. Wielu z nas tam było, ale dla młodych to już piękna historia, z którą warto się zapoznać. Wystawa będzie przez najbliższe tygodnie.

10. Wszystkich, którzy w tym roku pragną się przygotować do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie, w niedzielę 24 września na godz. 19:00 w domu parafialnym.

 11. Wszystkim życzymy Bożego pokoju na nadchodzący tydzień.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.