Ogłoszenia duszpasterskie, XIV Niedziela zwykła, 8.07.2018

św. Bendykt1. Autor Księgi Mądrości (13,5) wyznaje, że z wielkości i piękna stworzeń poznaje człowiek przez podobieństwo ich Stwórcę. Ukryta w stworzeniach dobroć i miłość Stwórcy ma być dla nas przewodnikiem do życia pełnią Jego dobroci i miłości. Wszystkie stworzenia są listami miłosnymi Boga do nas. Chciejmy tak kontemplować i podziwiać piękno przyrody i otaczającego nas świata, abyśmy odkryli w nich rękę Stwórcy, który jest Miłością, aby zapalić ogień miłości i pokoju w nas.

2. W liturgii najbliższego tygodnia:

• w środę, 11 lipca, święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy,
  • w czwartek, 12 lipca, św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika,
  • w piątek, 13 lipca, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników,

3. Przypominamy, że przez cały okres wakacji w dni powszednie odprawiamy Msze święte o godz. 7:00 i 18:00.

W niedziele i święta przez miesiąc lipiec i sierpień Msze św. odprawiamy wg następującego porządku: o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 20:00 (nie będzie Mszy św. o godz. 13:00 i 18:00.

4. Kancelaria czynna jest w dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 9:00 oraz od godz. 16:00 do 17:30 . W tym też czasie prosimy zgłaszać odwiedziny chorych.

5. W kiosku parafialnym dostępna jest prasa katolicka: tygodniki Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

6. Wszystkim życzymy Bożego pokoju na kolejny tydzień.