Ogłoszenia duszpasterskie, IX Niedziela zwykła, 3.06.2018

Miłosierdzie Boże1. W najbliższą sobotę rozpoczynamy Misje Miłosierdzia Bożego, które są przygotowaniem do obchodów 100-tnej rocznicy powstania naszej diecezji. Misje będziemy przeżywać od soboty 9 do 16 czerwca. Program jest w gablocie, wszyscy otrzymali w kościele na wydrukowanych ulotkach – są do zabrania na ławkach. Zachęcamy do modlitwy o dobre przygotowanie i owocne przeżycie Misji.

2. W sobotę zapraszamy na godz. 17:30 na powitanie Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Faustyny, potem procesja, następnie Msza św. na rozpoczęcie .

3. W liturgii Kościoła:

• we wtorek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego,
  • w piątek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • w sobotę, 9 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

4. W przyszłą niedzielę 10 czerwca przeżywać będziemy w naszym mieście Święto Eucharystii ustanowione na pamiątkę niezapomnianej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi dnia 13 czerwca 1987 r.

5. Wszystkim działkowiczom i mających ogródki, dziękujemy za zbieranie i suszenie kwiatów dla dzieci sypiących w procesji Bożego Ciała. Dobrze, że taki zwyczaj trwa. Bóg zapłać!

6. Dziś Dzień Wdzięczności – składamy ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum narodu za dar wolności.

7. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę 24 czerwca do naszego polskiego Loreto koło Wyszkowa.

8. W kiosku parafialnym dostępna jest prasa katolicka: tygodniki Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

9. Wszystkim życzymy Bożego Pokoju na nadchodzący tydzień.