Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu, 4.03.2018

Modlitwa post jałmużnaZbliżamy się do połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się, bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach:

Droga Krzyżowa w każdy piątek:

  • dla dzieci o godz. 16:30,
  • dla dorosłych po wieczornej Mszy św. tj. ok 18:30

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

2. W najbliższy czwartek – 8  marca – o godz. 18:00 – pod przewodnictwem Ks. Biskupa  Ireneusza Pękalskiego w naszym kościele, jako „kościele stacyjnym” modlić się będziemy w czasie Mszy św. i Koronki do Miłosierdzia Bożego, oraz będzie można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę.

3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim panom, którzy włączyli się w trudne prace przy Ołtarzu Papieskim oraz całemu gronu pań, które sprzątały kościół. Wszystkim staropolskie Bóg zapłać, bo naprawdę jest za co dziękować!

4. Ponieważ w tym roku zaplanowane są „Misje Miłosierdzia” przed setną rocznicą ustanowienia Diecezji Łódzkiej – w naszej parafii od 9 do 16 czerwca, wielkopostne przygotowanie do Świąt Wielkiej Nocy przeżyjemy przed V niedzielą Wielkiego Postu tj. od 16 do 18 marca (piątek, sobota, niedziela). Obiecał przyjechać wtedy Ks. Biskup Antoni Dziemianko z Pińska.

Rekolekcje dla dzieci odbędą 12, 13 i 14 marca.

5. Podobnie jak w latach ubiegłych ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa składamy do puszki przy krzyżu w kościele. Do puszki z napisem Jałmużna postna składamy ofiary na pomoc i chleb dla ubogich.

6. W naszym kiosku jest prasa katolicka: tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.