Ogłoszeania duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, 11.02.2018

popielec11. Zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyjmowali nas życzliwie w swoich domach. Za otwarte drzwi, za wspólnotę modlitwy, za wyrazy solidarności z nami, za odpowiedzialność za Kościół, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie przejawy dobroci Waszych serc składamy wszystkim najserdeczniejsze, staropolskie Bóg zapłać!

2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu

  • Środa, 14 luty, Popielec
    Msze święte doprawiać będziemy – rano o godz. 7:00 i 9:00, po południu: dla dzieci i młodzieży o godz. 16:30, wieczorna dla dorosłych o godz. 18:00.
    Akt pokuty – posypanie głów popiołem – podczas każdej Mszy św.
    W Środę Popielcową zachowujemy post ścisły.

3. Popielec rozpoczyna okres Wielkiego Postu, dlatego pragniemy przypomnieć o uszanowaniu tego czasu świętego, jak również o kościelnych przepisach postnych : że każdy katolik w Polsce powinien powstrzymać się od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku oraz zachować post ścisły w  Środę Popielcową i Wielki Piątek (post ścisły oznacza jeden posiłek w ciągu dnia do sytości , wolno poza tym przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem). Zachęcamy do podjęcia postanowień: przez okres Wielkiego Postu powstrzymajmy się od palenia papierosów, picia alkoholu.

4. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym Kościele:

Droga Krzyżowa w każdy piątek:

  • dla dzieci o godz. 16:30,
  • dla dorosłych po wieczornej Mszy św. tj. ok 18:30

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

 5. W piątki Wielkiego Postu – Msza św. o godz. 15:00, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem – nie będzie adoracji ze względu na Drogę Krzyżową dla dzieci.

6. W Popielec do puszki w kruchcie będzie można złożyć ofiarę na potrzeby naszej diecezjalnej „Caritas”. Będą również puszki do osobistego zbierania Jałmużny Postnej. W kościele puszka z napisem „Jałmużna Postna” jest przy lewym ołtarzu.

7. W naszym kiosku jest prasa katolicka: tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy.

8. Dziś o godz.17:00 w domu parafialnym spotkanie Żywej Róży.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.