Nasi kapłani

ks. Jan Szadkowski – proboszcz

Urodził się 4 listopada 1949 roku w Łęczycy. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1973 roku. Jego pierwszą parafią była parafia św. Wojciecha w Dobroniu, następnie posługiwał w parafii MB Królowej Polski w Bedoniu. Potem jego losy związane zostały z Łodzią, gdzie pierwszą swoją posługę kapłańską sprawował jako wikariusz w parafii Najświętszego Serca Jezusa na Julianowie.
17 stycznia 1983 roku został mianowany proboszczem parafii pw. NMP Królowej Polski. Otrzymał tym samym zadanie wybudowania świątyni i zorganizowania parafii dla powstającego wówczas osiedla Radogoszcz –Zachód. Funkcję proboszcza sprawuje do dziś.
Na swojej drodze kapłańskiej ks. Jan Szadkowski został wielokrotnie doceniony i uhonorowany za zasługi dla Kościoła katolickiego. Oto niektóre z godności, jakich dostąpił:

  • 16 grudnia 1990 roku został uhonorowany godnością kanonika za szczególne zasługi dla Kościoła łódzkiego
  • od 06 grudnia 2000 roku jest honorowym kanonikiem Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej
  • od 16 marca 2005 roku jest prałatem, kapelanem honorowym Jego Świątobliwości
  • Dziekan dekanatu Łódź – Radogoszcz

 

ks. Andrzej Wasiak – wikariusz

Ks. Andrzej WasiakUrodził się 13 czerwca 1971 roku w Łęczycy. W 1997 roku ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, uzyskał tytuł magistra teologii na Akademii Teologii Katolickiej i 24 maja otrzymał święcenia kapłańskie. Jego pierwszą parafią była parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Dłutowie, gdzie od 30 sierpnia 1997 roku przez 3 lata był wikariuszem. Następnie w latach 2000 – 2002 pracował w parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach. Kolejnym miejscem pracy od 2002 roku była parafia p.w. Św. Stanisława w Bełchatowie. W latach 2005 – 2008 roku był wikariuszem parafii św. Archaniołów Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim. W 2008 roku rozpoczął pracę w Łodzi w parafii św. Wojciecha, a następnie od 2009 roku był wikariuszem parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego. Od 2013 roku pracował w parafii św. Józefa w Ozorkowie. Ks. Andrzej wikariuszem naszej parafii jest od 28 sierpnia 2016.

ks. Piotr Braczkowski – wikariusz

Urodził się 24 czerwca 1970 roku w Pabianicach. W 1997 uzyskał tytuł magistra teologii na Akademii Teologii Katolickiej i 13 czerwca 1998 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Pierwszą parafią w której pracował od 29 sierpnia 1998 r. była parafia św. Jana Chrzciciela w Buczku. Następnie od 29 sierpnia 2001 roku był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Wolborzu. W latach 2005 – 2010 pracował w parafii św. Józefa w Łodzi (przy ul. Ogrodowej). Od 28 sierpnia 2010 r. był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie od sierpnia 2013 r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi (Retkinia). Wikariuszem naszej parafii jest od 27 sierpnia 2016 roku.

ks. Marcin Majda – wikariusz

ks_majdaUrodził się 24 kwietnia 1981 roku w Łodzi. W maju 2007 roku ukończył WSD w Łodzi oraz otrzymał tytuł magistra teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 stycznia 2008 roku, po czym został skierowany do swojej pierwszej parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Następnie od 17 marca 2012 pracował w Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi. Od 2013 roku jest kierownikiem 4 grupy ŁPP na Jasną Górę. Od 30 sierpnia 2015 roku jest wikariuszem naszej parafii oraz Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło Życie.

ks. Piotr Niciński – wikariusz

ks PiotrUrodził się 6 maja 1987 roku w Łodzi. W 2012 roku ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i otrzymał tytuł magistra teologii na UKSW. 26 maja 2012 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Swoją posługę kapłańską rozpoczął w parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Łodzi. Od 30 sierpnia 2015 roku jest wikariuszem naszej parafii.