Narodowy Dzień Pamięci Żołnieży Wyklętych – Msza Św. w Katedrze

Dzień Pamięci Żołnierzy WyklętychW najbliższy czwartek tj. 1 marca w całej Polsce obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z tej okazji w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Adama Lepy zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

W trakcie uroczystości wspomnimy bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane.