List Arcybiskupa Grzegorza Rysia

herb-abp.-G.RysiaKochani, Siostry i Bracia,

w poprzednim tygodniu w domu jednej z rodzin w parafii pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie wybuchł gaz. Wszyscy członkowie tej trzypokoleniowej rodziny są ranni, a dom uległ całkowitemu zniszczeniu. Serdecznie Was proszę o modlitwę w intencji tej rodziny i o pomoc materialną dla niej. W niedzielę 29 kwietnia we wszystkich kościołach   i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek, aby zaradzić pierwszym potrzebom pokrzywdzonej rodziny i pomóc w odbudowie domu.

Ojciec Święty Franciszek uczy nas rozpoznawania Chrystusa Zmartwychwstałego po Jego ranach. W ranach członków tej tuszyńskiej rodziny rozpoznajemy Mistyczne Ciało Chrystusa, samych siebie, Kościół, który współcierpi, gdy ciepią Jego członkowie.

Przewielebnego Księdza Proboszcza proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek na rzecz tej rodziny z Tuszyna Lasu w niedzielę 29 kwietnia br., a zebrane fundusze proszę przekazać do kasy Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Ks. Grzegorz  Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki