Komunikat o ingresie arcybiskupa Grzegorza Rysia

Ks. bp RyśZ wielką radością informujemy, że w sobotę 4 listopada br., w liturgiczne wspomnienie świętego Karola Boromeusza – patrona chrzcielnego świętego Jana Pawła II, odbędzie się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, do bazyliki archikatedralnej.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11:00 i weźmie w niej udział między innymi arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Niech duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy poczują się serdecznie zaproszeni do udziału w tym ważnym dla Kościoła łódzkiego wydarzeniu związanym z inauguracją posługi siódmego w prawie stuletniej historii naszej Archidiecezji Pasterza Kościoła Łódzkiego.

ks. bp Ireneusz Pękalski                    ks. bp Marek Marczak

Wikariusz Generalny                       Administrator Archidiecezji Łódzkiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.