KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ O ŚMIERCI JEGO EKSCELENCJI NAJPRZEWIELEBNIEJSZEGO ARCYBISKUPA SZYMONA

abp Szymon

W minioną środę, 28 czerwca 2017 roku, zmarł śp. Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Arcybiskup Szymon, Prawosławny Arcybiskup Łódzki i Poznański.

Święty Paweł w Liście do Rzymian, opisując wielki dar chrztu świętego krzepi, zatrwożone nieuniknioną koniecznością śmierci, serca wiernych słowami: „Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca” (Rz 6, 3-4).

Niech, zatem Zmartwychwstały Chrystus, który pokonał śmierć i otworzył nam bramy życia wiecznego, w swoim nieskończonym miłosierdziu przyjmie śp. Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Szymona do grona świętych i błogosławionych w niebie, aby tam cieszył się bez końca oglądaniem Chwały Bożej.

Uroczystości pogrzebowe były sprawowane w Katedralnej Cerkwi Świętego Aleksandra Newskiego w Łodzi przy ul. Kilińskiego 56 w sobotę 1 lipca 2017 roku o godzinie 9.00. Ciało śp. Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Szymona spoczęło na cmentarzu prawosławnym w Łodzi przy ul. Telefonicznej 4 (cmentarz na Dołach).

Zwracam się do wszystkich archidiecezjan o żarliwą modlitwę o łaskę życia wiecznego dla śp. Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Szymona oraz za pogrążoną w smutku wspólnotę Kościoła Prawosławnego zwłaszcza w Łodzi i Poznaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.