Komunikat Biskupów pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej – Paliusz Metropolity Łódzkiego

1P6A0390-2-1024x684-768x513

Dnia 5 października br. – w święto Patronki Łodzi świętej Faustyny – w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się uroczystość nałożenia Księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi paliusza pobłogosławionego przez Ojca Świętego Franciszka w Rzymie w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Paliusz jest znakiem jedności każdego metropolity z osobą i misją Następcy Piotra. Tego aktu dokona arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Ta ważna uroczystość dla najmłodszej stolicy metropolitalnej w Polsce i całego Kościoła łódzkiego rozpocznie się o godz. 18:30 procesją z relikwiami Świętej Faustyny z kościoła pod Jej wezwaniem do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 19:00 zostanie odprawiona koncelebrowana Msza Święta.

Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, diakonów, kleryków i wiernych świeckich.

Wszystkich Archidiecezjan prosimy też, aby – w osobistych i wspólnotowych modlitwach – u Boga bogatego w miłosierdzie wypraszali dla naszego Pasterza wszelkie potrzebne łaski do owocnego wypełniania pośród nas Jego apostolskiej misji.

+ Marek Marczak                                                                                         + Ireneusz Pękalski
 biskup pomocniczy                                                                                        biskup pomocniczy