Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w sprawie pielgrzymowania do łódzkich wielkopostnych kościołów stacyjnych

Archidiecezja Łódzka, wzorem starożytnej rzymskiej tradycji, od 2013 roku podejmuje przeżywanie Wielkiego Postu przez pielgrzymowanie do łódzkich kościołów stacyjnych. Także w tym roku w dni powszednie Wielkiego Postu o godzinie 1800 wierni wraz ze swoimi Pasterzami będą się gromadzić w poszczególnych kościołach Łodzi, aby  uczestniczyć we Mszy św., odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia i podejmować praktyki pokutne. Decyzją Stolicy Apostolskiej za pielgrzymowanie do kolejnych kościołów stacyjnych, po wypełnieniu zwyczajnych warunków, można uzyskać codziennie łaskę odpustu zupełnego. Ofiary zbierane jako jałmużna wielkopostna będą przeznaczone na wsparcie dla najbiedniejszych rodzin danej parafii.

Pierwsza stacja naszego wielkopostnego pielgrzymowania tradycyjnie rozpocznie się w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej 27 w Łodzi w Środę Popielcową 14 lutego br.  Będąc głęboko przekonanym o błogosławionych owocach tej wielkopostnej praktyki serdecznie zapraszam wszystkich wiernych do podjęcia wspólnego pielgrzymowania.

Grzegorzy Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Nasz kościół będzie Kościołem stacyjnym 8 marca. Mszy św. o godz.18:00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Ireneusz Pękalski.