Kapłani w naszej parafii – historia

Ta strona jest w trakcie edycji. Informacje o poszczególnych kapłanach są stale uzupełnianie.

ks. Daniel1ks. Daniel Jarzębski
Urodził się 5 listopada 1979 r. w Sieradzu. Pochodzi z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła we Wróblewie. Przyjął święcenia kapłańskie 2 czerwca 2007 r. z rąk abp. Władysława Ziółka. Swoją posługę kapłańską rozpoczął od parafii św. Marcina w Strykowie, następnie posługiwał w parafii św. Maksymiliana w Pabianicach. Od marca 2012 r. związany z Łodzią – najpierw jako wikariusz w parafii św. Józefa , a od września 2013 r. do 21 sierpnia 016 r. był wikariuszem w naszej parafii. Od 27 sierpnia 2016 jest wikariuszem parafii NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim.
„W Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki”


jozwik
ks. Rafał Jóźwik
Urodził się 17 marca 1980 roku w Łodzi. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 czerwca 2006 roku. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne i od 2006 roku jest magistrem teologii Akademii Teologii Katolickiej. Jego pierwszą parafią była parafia p. w. Wniebowzięcia NMP św. Marcina w Kolumnie. Następnie posługiwał w Pabianicach w parafii św. Maksymiliana, a od 27 sierpnia 2011 roku do 21 sierpnia 2016 roku był wikariuszem w naszej Parafii.

tylusks. Jacek Tyluś
Urodził się 18 marca 1977 roku w Łasku. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i 8 czerwca 2002 roku otrzymał święcenia kapłańskie. W 2002 roku otrzymał tytuł magistra teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego pierwszą parafią była parafia pw. Narodzenia NMP w Szczercowie. Od 2008 do 2015 roku był Kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę. Od 27 sierpnia 2005 do 30 czerwca 2015 był wikariuszem w naszej Parafii.
Od 1 lipca 2015 jest Proboszczem parafii p. w. Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.

pirekks. Piotr Pirek
Urodził się 17 czerwca 1974 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W roku 1999 ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i otrzymał tytuł magistra teologii na Akademii Teologii Katolickiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 maja 1999 roku, po czym posługiwał na swojej pierwszej parafii pw. św. Małgorzaty w Witowie. Następnie był wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Andrzejowie oraz w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi. Od 2007 do 2015 roku był Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło-Życie. Od 1 lipca 2015 jest Proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łasku.
Od 29 sierpnia 2007 do 30 czerwca 2015 roku był wikariuszem w naszej Parafii.

stepienks. Piotr Stępień
Urodził się 7 sierpnia 1975 roku w Łodzi. W roku 2006 ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i otrzymał tytuł magistra teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 czerwca 2006 roku, po czym skierowany został na swoją pierwszą parafię pw. św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim. Członek Rady Kapłańskiej Archidiecezji Łódzkiej. Wikariusz w naszej parafii w okresie 08.2011 – 08.2013.

ks Tomasz Bartczakks. Tomasz Bartczak
urodził się 26 maja 1970 roku w Skierniewicach. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i 10 czerwca 1995 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Jego pierwszą parafią była parafia św. Marcina w Strykowie. Następnie posługiwał w Aleksandrowie (parafia św. Archaniołów Rafała i Michała), Pabianicach (parafia św. Maksymiliana), Ksawerowie. Wikariusz w naszej parafii w okresie 08.2001 – 02.2008.

ks. Robert Batolik
Urodził się 20 marca 1974 roku w Łodzi. W roku 1999 ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi i otrzymał tytuł magistra teologii na Akademii Teologii Katolickiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 maja 1999 roku. Jego pierwszą parafią była parafia św. Marcina w Strykowie. Wikariuszem w naszej parafii był w latach 2001-2007. Następnie posługiwał w parafii pw. Przemienienia Pańskiego, od 2012 roku jest wikariuszem parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi. W latach 2001-2007 był Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło-Życie.