Żywy Różaniec

Jan Paweł II tak mówił o modlitwie różańcowej:

Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi, potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju.

W naszej parafii działa 8 kół różańcowych. Spotkania wspólnoty Żywego Różańca
odbŻywa Różaywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca w Domu Parafialnym o godz. 17.00. Msza św. w intencji członków Żywego Różańca jest odprawiana w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.00.

Opiekun duchowy – ks. Andrzej Wasiak

Opiekun świecki – p. Zofia Kurzyk tel. 42 659 27 58

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum;
benedicta tu in mulieribus,
et benedictus fructus ventris tui, Iesus.
Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus,
nunc et in hora mortis nostrae. Amen.