Ruch Światło – Życie

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol fos-zoe (gr. słowa światło i życie splecione literą omega, tworzące krzyż).

Struktura ruchu jest zgodna ze strukturą Kościoła Małe grupy do których należą uczestnicy Ruchu, zasadniczo tworzą jego wspólnotę w parafii. Wspólnoty Ruchu utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty.

W naszej parafii odbywają się następujące spotkania oazowe:

• spotkania Oazy Dzieci Bożych w piątki o godz. 17:00
  • spotkania Oazy Młodzieżowej (gimnazjum, liceum) w piątki o godz. 19.00,

Kontakt:
Weronika Łukasiak
oazardg@gmail.com
www.oazardg.blogspot.com

Diecezjalny Dom Ruchu Światło-Życie

W naszej Parafii znajduje się diecezjalny Dom Ruchu Światło-Życie.
Moderator Diecezjalny ks. Marcin Majda
email: moderator.lodz@gmail.com
Więcej informacji na stronie www.lodz.oaza.pl