Msze św. i nabożeństwa

W niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od wykonywania tych prac i zajęć, które:

• utrudniają oddawanie Bogu czci,
  • przeżywanie radości właściwej dniowi świątecznemu,
  • utrudniają korzystanie z należytego odpoczynku duchowego i fizycznego (kan. 1247 KPK).

MSZE ŚW. W OKRESIE OD 1 WRZEŚNIA DO 30 CZERWCA (w roku szkolnym)

- w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00 – dla młodzieży, 11.30 – dla dzieci, 13.00, 18.00
- w dni powszednie, oprócz czasu kolędy: 7.00 (w czasie adwentu roraty – Msze święte o brzasku dnia), 17.30, 18.00
- w dni powszednie w czasie kolędy: 7.00, 18.00

MSZE ŚW. W OKRESIE OD 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA (w wakacje)

- w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 20.00
- w dni powszednie: 7.00, 18.00

NABOŻEŃSTWA

NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE Najświętszego Sakramentu – I niedziela miesiąca po każdej Mszy św.
NIESZPORY w I i III niedziela miesiąca o godz. 18.00
WYPOMINKI ROCZNE w każdą niedzielę o godz. 8.00
NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (z odczytaniem próśb i podziękowań) w każdą środę o 18.00 Po jej zakończeniu odprawiana jest Msza Św.
KORONKA do Miłosierdzia Bożego o w każdy piątek 15.00
DROGA KRZYŻOWA w piątki: o godz. 16.30 – dla dzieci, 18.30 i 19.30 – dla młodzieży i dorosłych podczas Wielkiego Postu
GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17.15 podczas Wielkiego Postu
NABOŻEŃSTWA DO MATKI BOŻEJ od poniedziałku do piątku o 17.30, w soboty o 8.30, w niedziele o 18.00 w maju
NABOŻEŃSTWA DO SERCA PANA JEZUSA od poniedziałku do piątku o 17.30, w soboty o 8.30, w niedziele o 18.00 w czerwcu
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE od poniedziałku do piątku o 17.30, w soboty o 8.30, w niedziele o 18.00 w październiku

REKOLEKCJE

Odbywają się w Adwencie i w Wielkim Poście.
Rekolekcje adwentowe rozpoczynają się w 3 niedzielę adwentu.
Rekolekcje Wielkopostne:
- dla dzieci od 2 niedzieli Wielkiego Postu
- dla młodzieży od 4 niedzieli Wielkiego Postu
- dla dorosłych od 5 niedzieli Wielkiego Postu
Szczegóły podawać będziemy w ogłoszeniach duszpasterskich i aktualnościach.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej
18.00. – Msza św. Od 2000 roku Mszy przewodniczy ks. bp Ireneusz Pękalski. Podczas Mszy niektóre dzieci z naszej parafii przystępują po raz pierwszy Komunii Świętej oraz święcony jest chleb.
Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania do godz. 22.00.

Wielki Piątek. Pamiątka męki i śmierci Jezusa
8.00 – Jutrznia i Godzina czytań
12.00 – Droga Krzyżowa
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i I dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej (liturgia słowa, adoracja Krzyża, Komunia Św., procesja z Najświętszym Sakramentem do Bożego Grobu)
Przez cały dzień odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przechowania.

Wielka Sobota. Wigilia Paschalna
8.00 – Jutrznia i Godzina czytań
9.00 – 17.00 – święcenie pokarmów
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i II dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Wigilia Paschalna (sobota) – 19.30 – obrzęd światła, liturgia słowa, liturgia chrzcielna, liturgia eucharystyczna
Msze święte w dzień (niedziela):
z procesją rezurekcyjną – 6.00
Pozostałe Msze św. – 8.30, 10.00 11.30, 13.00, 18.00
Poniedziałek Wielkanocny – niedzielny porządek Mszy św.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (Boże Narodzenie)

Pasterka – Msza św. z Uroczystości Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia o 24.00
25 grudnia – Boże Narodzenie – Msze św. wg porządku niedzielnego
26 grudnia – Święto Św. Szczepana – Msze św. wg porządku niedzielnego

POZOSTAŁE ŚWIĘTA NAKAZANE

1 stycznia Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Niedzielny porządek mszy Mszy św.
6 stycznia Objawienie Pańskie Trzech Króli. Niedzielny porządek mszy Mszy św.
w VII Niedzielę Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie. Niedzielny porządek mszy Mszy św.
Boże Ciało -  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Niedzielny porządek Mszy św. i procesja do czterech ołtarzy o 10.00
15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej Niedzielny porządek mszy Mszy św.
1 listopada Wszystkich Świętych. Msze św. 7.00, 8.30, 10.00 11.30 i 18.00
(uwaga! nie ma Mszy św. o godz 13.00)

ŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI PARAFIALNE I DIECEZJALNE

15 lutego – rocznica powstania Parafii. Msze św wg porządku dla danego dania tygodnia
19 marca – Uroczystość św. Józefa, głównego Patrona Archidiecezji Łódzkiej. Msze św wg porządku dla danego dania tygodnia
3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (odpust parafialny). Msze św. wg porządku niedzielnego
2 niedziela czerwca – Archidiecezjalne Święto Eucharystii. Msze św. wg porządku niedzielnego
5 października – Uroczystość św. Faustyny, Patronki miasta Łodzi. Msze św wg porządku dla danego dania tygodnia
26 października – rocznica Konsekracji kościoła. Msze św wg porządku dla danego dania tygodnia

INNE ŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI

Środa Popielcowa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00
25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Duchowa adopcja. Msze św porządku dla danego dania tygodnia
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 7 niedziela Wielkanocna. Niedzielny porządek Mszy św.
Niedziela Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) – zakończenie okresu Wielkanocnego. Niedzielny porządek Mszy św.
Uroczystość Najświętszej Trójcy – pierwsza niedziela okresy zwykłego. Niedzielny porządek Mszy św.
2 listopada – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych tzw. Zaduszki – nabożeństwo za zmarłych po Mszy św. o godz. 18.00 połączone w wypominkami jednorazowymi.
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – niedziela na zakończenie okresu zwykłego. Niedzielny porządek Mszy św.